Dobry samochód używany - co to znaczy

11/2/2019

O specyfice rynku samochodowego w Polsce napisano już tysiące artykułów i komentarzy. Niestety w większości są to materiały, które nie napawają optymizmem. To prędzej historie niedoszłych nabywców niezadowolonych ze stanu technicznego oferowanych pojazdów lub zaskoczonych ich wypadkową przeszłością, niż usatysfakcjonowanych klientów, obsłużonych w sposób właściwy, którzy kupili samochód niebudzący ich wątpliwości.

- Nie wierzmy w cuda - rozpoczyna radą Paweł Rakoczy, Kierownik Sprzedaży w Grupie Bełtowski. - Samochód pochodzący z polskiej sieci sprzedaży, posiadający udokumentowaną historię serwisową, w nienagannym stanie technicznym i z dobrym wyposażeniem na pokładzie, nigdy nie będzie okazją w szerokim, rynkowym rozumieniu. Te samochody są droższe, bo są lepsze. Są lepsze, bo pewniejsze, sprawdzone. Procedura sprawdzania samochodu używanego w programie Bełtowski Selection obejmuje kontrolę 115 punktów, z podziałem na nadwozie, stan techniczny, dokumentację, wnętrze i wyposażenie. Dopiero po spełnieniu tych kryteriów wejścia do programu, samochód może do niego trafić i po gruntownym odświeżeniu jest oferowany klientom. Wyższa początkowa cena samochodu przekłada się na jego lepszy stan techniczny, lepsze wyposażenie i bezpieczeństwo dla kupującego.

Co tanie, to drogie - to powiedzenie w przypadku rynku samochodów jest jak najbardziej na miejscu. Ale jest też druga strona medalu... Szereg importerów samochodów prowadzi własne programy sprzedaży certyfikowanych samochodów używanych. Są to auta z ich sieci dealerskiej, sprawdzone pod kątem stanu technicznego, ale oferowane powyżej cen rynkowych.

- My jesteśmy elastyczni, bo możemy tacy być - mówi Marcin Bełtowski, Dyrektor Zarządzający Grupy Bełtowski. - Sieci dealerskie są przede wszystkim zobowiązane procedurami, co przekłada się na przykład na bardzo ograniczone możliwości rabatowe. Grupa Bełtowski może do każdego z klientów podejść w sposób indywidualny, biorąc pod uwagę jego oczekiwania, wskazówki Doradcy Sprzedaży i możliwości finansowania. To bezpośrednio przekłada się na partnerskie relacje z klientami. A to z kolei jest korzystne dla obu stron, bo my mamy rosnącą rzeszę lojalnych klientów, a oni godnego zaufania partnera, także serwisowego.

Kalkulując chłodno zakup samochodu, najbardziej lodowato myślmy o wszelkich pseudo-okazjach, jakie nierzadko możemy spotkać na przykład w internecie lub w komisach. Szukajmy samochodów sprawdzonych, z udokumentowaną historią i w dobrym stanie technicznym. Po pewnym okresie poszukiwań grupa potencjalnych dobrych sprzedawców zawęzi się do niewielu. W Krakowie i Małopolsce jest nim z pewnością Grupa Bełtowski.

Wróć do aktualności
Zamknij